noga

Ужасен инцидент го помрачи финалето на колеџ-првенството во кошарка на САД, откако гардот на Луисвил Кевин Вејер ја скрши ногата.

 

Неговите соиграчи и тренерот на Луисвил Рик го извадија од теренот во салата Лукас Оил во Индијанаполис со солзи на очите, додека медицинските сестри го имобилизираа телото и го транспортираа до болницата.


Прочитано 1995 пати