profesorka

Калифорниските официјални лица ја потврдиле одлуката на школскиот совет на Северна Калифорнија со која се отпушта 37 годишната професорка од средното училиште затоа што со помош на школскиот компјутер направила порнографски сајт.

 

Локалните медиуми пренесуваат дека трочлената комисија на сослушувањето пронашло бројни порнографски и вулгарни фајлови на лаптопот кој го користела Хајди Кеслин.

 

Истите заклучиле дека нејзиното однесување е неморално.

 

Кеслин била професорка во средното школо Линколн, а отпуштена е минатата година.

 

Превземено: скај.мк


Прочитано 2903 пати