Category Archive for "Спорт" | КОМЕНТАР

Skip to Content

Спорт

Најдобриот тим жонглери во светот..!!!

Не се потребни зборови. Феноменално, гледајте и уживајте…

golf2

Голф 2 со 1150 коњски сили покажува кој е шеф на автопатот! (Видео)

Германската фирма “Боба моторинг” успеа да промени обичен голф 2 и да направи вистински ѕвер, за автопат.    Continue Reading »

jordan

Погледнете го наследникот на Џордан

Севент Вудс оди во средно училиште, во американскиот град Хемонд. Кошарка игра на позицијата плејмејкер и е висок  Continue Reading »

gol

Два гола кои докажуваат зошто фудбалот е најпопуларната игра

Голот на непознатиот фудбалер Арон Кинг, кој се натпреварува за аматерскиот англиски Рашден енд Дајмондс, ќе остане запаметен  Continue Reading »

noga

Застрашувачко кршење на нога за време на кошаркарски натпревар

Ужасен инцидент го помрачи финалето на колеџ-првенството во кошарка на САД, откако гардот на Луисвил Кевин Вејер ја  Continue Reading »

katar

13 причини кои ветуваат неуспех за Катар 2022

Одлуката светското фудбалско првенство во 2022 година да се одржи во Катар беше прифатено со голема доза на  Continue Reading »

sumaher2

Менаџерот на Шумахер го повика целиот свет да се помоли

Менаџерот на Шумахер, Сабине Кем, изјави дека се уште не изгубила надеж и продолжува да го поддржува седумкратниот  Continue Reading »

vester

Еве што прави „Вештерот“, со неговите другари на Водно

Еве што прави „Вештерот“ Бојан, со неговите другари Левент, Тони, Кире и Стефан на Водно!

Погледнете го овој карате удар!

Погледнете го овој карате удар!

sumaher

Еве што изјави сопругата на Михаел Шумахер

Сопругата на Михаел Шумахер, Корина излезе пред светската јавност и изјави дека легендата на Формула 1 ќе се  Continue Reading »

  • Страна: