Category Archive for "Забава" | КОМЕНТАР

Skip to Content

Забава

3-sudija-presudil-romantichna-vechera-www.kafepauza.mk_

Виц: Во судница адвокатот го прашува комшијата како сведок

Во судница. Дело за продажба на дрога. Адвокатот го прашува комшијата како сведок: — Дали обвинетиот ви давал  Continue Reading »

poklon

Виц: Роденденски подарок

Мајката: – Среќен 33-ти роденден беќару Синот: – Фала, фала. Мајката – Знаеш кога ни рече дека сакаш  Continue Reading »

facebook na rabota

Ја примиле на работа кај новиот градоначалник (Виц на неделата)

Се сретнуваат две пријателки: – Честитам! Разбрав те примиле на работа кај новиот градоначалник. – Ааа да. Денес  Continue Reading »

graditenalila1

Некои луѓе соблекувањето на прслукот го сметаат сличен на чипсот. Еве зошто

Соблекувањето на прслукот е како чипс. Го отвараш и пола е празен.

plavusa

Виц на денот: Две плавуши патуваат со воз

Две плавуши патуваат во воз и разговараат: – Ова не е живот, ова е мака! – Најди си  Continue Reading »

baba

Виц: Дошла бабата на гости кај ќерка си и зетот …

Дошла бабата на гости кај ќерка си и почнала да пржи ќофтиња за зетот и ќерката. До неа  Continue Reading »

logika

Логичка задача: Можете ли да ја решите?!

Оваа загатка деца од градинка ја решаваат за 5 до 10 минути. На програмери им е потребен околу  Continue Reading »

ruskiavion1

Виц: Летале Србин, Словенец и Македонец со авион

Летале Србин, Словенец и Македонец со авион, кога наеднаш откажале моторите и почнал да паѓа авионот. Се вртат  Continue Reading »

zemjodelstvo1

Виц: Прилепчанецот што го запознал Садам Хусеин

Се запознават Садам Хусеин со некој наш Прилепчанец: – Јас…Садам!!! – Јас брату неСадам, слабо го плајчат!

ceca

Мујо и Цеца (Виц)

Се шетал Мујо со женската низ Белград и ја видел Цеца. Додека женска му разгледувала нешто во продавница  Continue Reading »

  • Страна: