Category Archive for "Живот" | КОМЕНТАР

Skip to Content

Живот

oslabuvanje

Шок! Погледнете што предизвика операција на оваа жена (видео + фото)

51-годишната Џули Данбар се подложи на операција за поставување на гастричен бајпас. Пред интервенцијата таа тежела 127 килограми,  Continue Reading »

debelodete1

Најдебелото дете во светот: 192 килограми а има само 10 години (видео)

Арја Перм е прогласено за најдебелото дете во светот поради своите 192 килограми. Јаде по пет солидни јадења  Continue Reading »

hranaaleksej

Еве што може да ви се случи ако 14 дена се храните само со fast food

Експериментот во ова видео покажува како во текот на 14 дена Алексеј се храни само со Fast food.  Continue Reading »

macka2

Ако твојата мачка ги прави овие 10 работи значи вистински те сака

Кучињата ја покажуваат својата љубов кон нас непрестајно и ентузијастички. Ова може да биде потврдено од сите нивни  Continue Reading »

poragaj

Вакво нешто не се памети: Отишла да се породи, а наместо бебе извадиле нешто друго …

Мадалина Неагу мислела дека и почнале болките пред породување па заминала во болница. Но, романските доктори сфатиле дека  Continue Reading »

recept

Рецепт – атомска бомба за токсините во цревата! Јадете од ова и никогаш нема да се разболите

Земете половина килограм свежи моркови и исто толку сурово цвекло. Зеленчукот исецкајте го ситно и ставете го во  Continue Reading »

vinoluk

Лук, натопен со црвено вино, лечи голем број на болести

Тоа растително лековито средство во себе ги комбинира корисните својства на лукот и црвеното вино. Добиената смеса може  Continue Reading »

narkoman

Исповед за лице заглавено во светот на дрогата: Бев човек кој ја изгуби волјата за живот

Kога дојдов тука, во Нарконон, бев лице заглавено во светот на дрогата, очајот и темнината. Лице кое очајно  Continue Reading »

estonija2

Естонија – една потценета дестинација

Естонија не е многу популарна туристичка дестинација. Повеќето луѓе знаат само дека тоа е држава во североисточна Европа  Continue Reading »

majkaidete

ШТО НАСЛЕДУВА ДЕТЕТО ОД МАЈКАТА, А ШТО ОД ТАТКОТО?

БОЈА НА КОСАТА И ОЧИТЕ Бојата на очите исто така зависи од комбинацијата на генот. Сепак, тука постои  Continue Reading »

  • Страна: