Category Archive for "Интересно" | КОМЕНТАР

Skip to Content

Интересно

dancing-in-the-rain (1)

Цитати за животот кои ќе ве замислат

„Големите умови дискутираат за идеи. Просечните умови дискутираат за настани. Малите умови дискутираат за луѓето.“ „Жените со примерно  Continue Reading »

krastavica2

Таа стави по парченце краставица во секој агол дома и … чудото се случи!

Знаете ли дека лебарките се едни од најстарите животни кои ја населиле Земјата, заедно со диносаурусите. Токму така,  Continue Reading »

kelner

Келнер добил бакшиш од 1000 долари, а утредента следувал невиден шок!

Келнер од Тајланд добил бакшиш од 1000 долари, иако сметката била само 60 долари. Пијаниот гостин го почастил,  Continue Reading »

prostitutka7

Исповед на една проститутка: Еден ден од животот мој

Едем е 18-годишно девојче кое штотуку пристигнало во Сан Франциско, за да го оствари сонот од детството –  Continue Reading »

seksvokrevet

Сексуални истражувања, кои можеби не ги знаете

Во светот се водат различни сексуални истражувања кои ги изучуваат љубопитните детали на човековото однесување под чаршафите. Некои  Continue Reading »

casovnik

Сѐ уште не знаеме како, но оваа батерија работи веќе 177 години

За да откријат од што точно е составена батеријата која работи толку долги години, научниците ќе мораат да  Continue Reading »

organskahrana

„Здравата храна“, која всушност не е здрава

Популарно е тврдењето дека ние сме она што јадеме. Тоа не е само израз, бидејќи во него се  Continue Reading »

3dhrana

15 видови храна кои треба да ги избегнувате пред секс

Додека сите знаеме која храна е афродизијак, најверојатно никој не размислува што не треба да влегува во неговата  Continue Reading »

zenapere

Како да заштедите додека перете, греете и осветлувате

ПЕРЕЊЕ – Изберете соодветна програма за алиштата што ги перете во машина. – Највалканите алишта ќе се исперат  Continue Reading »

sreken covek

Што значи ако си роден на некој од четирите мистични денови од месецот

Нумерологијата е паранаука за броеви. Ја нарекуваат како “магијата на броеви”, како концепт и е блиску до онаа  Continue Reading »

  • Страна: